Skuteczność odzieży kompresyjnej

Odzież medyczna, odzież kompresyjna przeznaczona jest dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i są narażone na liczne urazy, pęknięcia, obrzęki oraz nadwyrężenia, a także dla osób prowadzących siedzący tryb życia, cierpiących na żylaki bądź umiarkowaną niewydolność żył. Specjaliści zalecają stosowanie bielizny uciskowej, czyli tak zwanej odzieży kompresyjnej. Czy jest ona skuteczna? Dlaczego tak wiele ludzi decyduje się na noszenie choćby skarpet kompresyjnych?

Zalety skarpet kompresyjnych

Skarpety kompresyjne przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. To uniwersalna odzież, pozwalająca przynieść ulgę, nie tylko stopom, ale także i nogom. Skarpety kompresyjne zakładamy podobnie jak zwykłe skarpety, jednak powodują one nieznaczny ucisk na nasze ciało. Nie jest on nieodczuwalny ani nie powoduje dyskomfortu. Dzięki zastosowaniu tego typu odzieży krew zaczyna płynąć ku górze, a co za tym idzie, poprawia się znacznie krążenie! Skarpety kompresyjne są także bardzo dobre dla osób uprawiających sport, zwłaszcza bieganie. Jak wiadomo, zwiększony wysiłek fizyczny może prowadzić do powstawania obrzęków, a nawet skręceń! Skarpety uciskowe pozwalają na utrzymanie stawu w jednej pozycji, a także pomagają krwi o wiele lepiej przepływać.

Skuteczność odzieży kompresyjnej

Czy odzież kompresyjna jest naprawdę skuteczna? Czy skarpety kompresyjne są elementem odzieży, który warto używać? Oczywiście, że tak! Udowodniono, że odzież kompresyjna pozytywnie wpływa na zahamowanie rozwoju choroby np. niewydolności żył, a także poprawia ukrwienie oraz wygląd samej skóry. Z powodzeniem może zastępować terapię farmakologiczną. Warto jednak pamiętać, że zaawansowana choroba np. trwała niewydolność żylna, wymaga leczenia u specjalisty.


Jeżeli natomiast interesuje nas wysokogatunkowa odzież kompresyjna, czy skuteczne skarpety kompresyjne, możemy zajrzeć na stronę: https://kompresyjni.pl/pl/, tam z pewnością znajdziemy wiele produktów, które spełnią nasze oczekiwania!

Dodaj komentarz