Odzież kompresyjna dla kobiet w ciąży

Wiele kobiet w ciąży skarży się na obrzęki, opuchnięcia, a także ociężałość ciała. Nic dziwnego, skoro przybierają one na wadze bardzo szybko, co stanowi także obciążenie dla kręgosłupa! Będąc w ciąży, możemy pomóc sobie, stosując różnorodne maści, kremy balsamy, a także specjalne ubrania! Dlaczego warto zakładać odzież kompresyjną, będąc w ciąży? Czy jest ona także lecznicza? 

Ubrania uciskowe dla ciężarnych

Odzież kompresyjna składa się z wielu części garderoby. Przede wszystkim możemy wyróżnić bieliznę kompresyjną, skarpety kompresyjne, rajstopy uciskowe oraz podkolanówki uciskowe. Jest to odzież, która pozwala na utrzymanie ciała w jednej pozycji, pomaga także sportowcom podczas intensywnych treningów, zapobiega, np. skręceniom. Przydaje się także ludziom, którzy cierpią na np. żylaki bądź lekką niewydolność żylną. Ubierając odzież kompresyjną, możemy nie tylko wysmuklić np. nasze nogi, czy też talię, ale także poprawić krążenie krwi w całym ciele! Dzięki delikatnemu uciskowi krew płynie ku górze, a co za tym idzie, poprawia się ukrwienie, nasze samopoczucie, a także wygląd naszej skóry. To jak wiadomo jest bardzo ważne! Będąc w ciąży, bardzo często rozszerzają nam się naczynka, co może prowadzić do powstawania żylaków. Warto temu zapobiegać, zwłaszcza jeżeli sporo przybierzemy na wadze.

Jeżeli zależy nam na wysoko gatunkowym produkcie, czyli odzieży kompresyjnej wykonanej z naprawdę dobrego materiału, zajrzyjmy na stronę: https://kompresyjni.pl/pl/. Znajdziemy tam sporo asortymentu różnorodnej odzieży kompetencyjnej, także dla kobiet w ciąży! Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze!

Dodaj komentarz