Kiedy stosujemy terapię uciskową?

Niewydolność żylna to groźna choroba, do której może doprowadzić przede wszystkim nadwaga oraz niezdrowy tryb życia. Czasami zdarza się, że dziedziczymy od poprzednich pokoleń skłonności do chorób żył. Wszystkiemu da się jednak zapobiec! Warto podejść jednak do tematu naprawdę rozsądnie!

Opaski uciskowe na żylaki

Terapię uciskową należy zacząć stosować głównie, gdy zauważymy, że nasze nogi puchną, pojawia się obrzęk limfatyczny, a nogi przybierają miejscami fioletową barwę – zauważamy na nich charakterystyczne „pajączki”. To może być początek rozwoju żylaków! Zanim jednak zastosujemy opaski uciskowe na żylaki, zajdźmy do specjalisty i poradźmy się, czy faktycznie warto zacząć używać odzież kompresyjną. Co ciekawe opaski uciskowe na żylaki mogą zastąpić nawet terapię farmakologiczną, musimy jednak pamiętać o tym, by zacząć stosować je odpowiednio szybko!

Co ciekawe, terapię uciskową bardzo często stosują kobiety w ciąży. Noszenie elementów odzieży uciskowej pozwala na zniwelowanie uczucia „ciężkich nóg”, które to pojawia się bardzo często u wielu kobiet w zaawansowanej ciąży. Jeżeli mamy natomiast skłonności do opuchnięć nóg, np. podczas długiej podróży, również sięgnijmy po opaski uciskowe na żylaki, podróż minie o wiele bardziej komfortowo.

Dodaj komentarz