Dlaczego ważne jest noszenie pończoch przeciwżylakowych?

Niewydolność żylna to bardzo groźna choroba, która objawia się zastojem krwi w dolnych partiach ciała i uniemożliwia płynięciu jej ku górze. Niestety, nieleczona może skończyć się operacją! Istnieje jednak nieinwazyjny sposób na to, by poprawić znacznie wydolność naszych żył, nie musimy nawet stosować medykamentów! Co zatem należy zrobić? Jak walczyć z obrzękiem, zapaleniem żył, a nawet niewydolnością?

Pończochy kompresyjne

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie odzieży kompresyjnej, w tym wypadku pończoch przeciwżylakowych, które świetnie wpływają na polepszenie się ukrwienia w kończynach dolnych. Niestety, siedzący tryb życia sprawia, że nasze nogi stają się ociężałe oraz zaczynają puchnąć, co może doprowadzić do obrzęku limfatycznego nóg, a następnie do zapalenia żył. Warto wtedy zastosować terapię pończochami przeciwżylakowymi, które świetnie unormują przepływ krwi w nogach. Jak wiadomo, jest to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla kobiet, mężczyźni mogą stosować skarpety uciskowe, inaczej kompresyjne. Odzież ta pozwala utrzymywać nogę i skórę w jednej pozycji, a dzięki delikatnemu uciskowi, pozwala swobodnie płynąć krwi ku górze. Co istotne, regularne używanie pończoch kompresyjnych, pozwala na o wiele lepszy wygląd nóg, a także optycznie je wyszczupla.

Warto wiedzieć, że bez problemu możemy dobrać sobie siłę nacisku pończoch, by dobrać tę najbardziej nam odpowiadającą! Pamiętajmy jednak, że choroby żył nie są czymś błahym, warto udać się do specjalisty, który zaleci nam najbardziej odpowiednie pończochy przeciwżylakowe dla naszych potrzeb. Jeśli interesują nas konkretne modele, możemy zerknąć na stronę: kompresyjni.pl, gdzie znajdziemy wiele rodzajów pończoch uciskowych i nie tylko i z pewnością dobierzemy najbardziej odpowiedni dla nas model ubrania. W asortymencie sklepu znajdziemy nie tylko pończochy kompresyjne, ale także wiele innych rodzajów odzieży uciskowej, pomagającej w uprawianiu sportów oraz w utrzymaniu zdrowia.

Dodaj komentarz