Co to jest odzież kompresyjna – z czego się składa?

Odzież kompresyjna, inaczej odzież medyczna znajduje swoje zastosowanie zarówno w medycynie, jak i sporcie. Używana jest przez osoby, które regularnie, a także często wyczynowo uprawiają jakąś dyscyplinę. Bardzo często konieczność noszenia odzieży kompresyjnej zalecana jest także przez lekarzy specjalistów, głównie tym osobom, które cierpią na choroby typu: obrzęk limfatyczny lub inne choroby żył. Na co możemy podzielić odzież kompresyjną? Z czego się składa?

Zastosowanie odzieży kompresyjnej

Odzież ta jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które uprawiają wyczynowo sport, np. podnoszą ciężary lub biegają długie dystanse. Założenie takiej odzieży, sprawia, że mięśnie i ścięgna zostają w jednej pozycji, dużo trudniej o poważne skręcenia lub złamania. Odzież kompresyjna sprawdza się także u osób, cierpiących na niewydolność żylną lub obrzęki. Jeśli założymy ubiór kompresyjny, krew zaczyna płynąć ku górze, a dzięki temu poprawia się ukrwienie, znikają obrzęki. Na co możemy m.in. podzielić odzież kompresyjną?

Co zaliczamy do odzieży kompresyjnej?

Możemy do tego rodzaju ubrań zaliczyć, np. majtki kompresyjne lub skarpety kompresyjne. Te drugie świetnie sprawdzają się biegaczom oraz osobom, mającym problemy z żylakami na nogach. Dodatkowo wyróżniany typowo damską garderobę odzieży kompresyjnej, czyli pończochy oraz rajstopy kompresyjne. Co ciekawe, do tego rodzaju ubrań zalicza się mniej popularne, czyli: hiperkompresyjne szorty, które idealnie nadają się do siłowni oraz rękawice kompresyjne, wykorzystywane podczas ćwiczeń górnych partii ciała. Gdzie zakupimy różne rodzaje takiej odzieży? Wiele modeli znajdziemy w sklepie: https://kompresyjni.pl/pl/, gdzie zakupimy wysokogatunkowe ubrania kompresyjne nie tylko dla sportowców, ale także dla osób, cierpiących na schorzenia żył. Szeroki asortyment sprawi, że z pewnością znajdziemy coś dla swoich potrzeb. Pamiętajmy, że o zdrowie trzeba dbać, dlatego nie zaniedbujmy tego!

Dodaj komentarz