Co to jest bielizna kompresyjna?

Sport to zdrowie, natomiast siedzący tryb życia nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Niestety, jeden i drugi aspekt naszego życia może spowodować rozwój chorób żylnych, a także mikrourazów. Spuchnięte nogi to domena pracy za biurkiem, natomiast nadwyrężone ścięgna, opuchlizna i siniaki to skutek intensywnych ćwiczeń. Można sobie jednak w bardzo łatwy sposób pomóc, używając bielizny kompresyjnej. Co to takiego jest i w jaki sposób przyczynia się do polepszenia naszego zdrowia?

Bielizna zdrowotna

Bielizna kompresyjna sprawia, że unikamy mikrourazów, wstrząsów, nadwyrężenień, a także bardzo często złamań lub zerwań poszczególnych ścięgien. W skład bielizny kompresyjnej wchodzą majtki uciskowe, pończochy uciskowe, czy też rajstopy lub podkolanówki jest to specjalny rodzaj odzieży wyprodukowanej przede wszystkim dla osób uprawiających intensywnie sporty, nie tylko wyczynowe, ale także np. bieganie czy podnoszenie ciężarów. Jest to również rodzaj bielizny, który przeznaczony jest dla osób chorujących na schorzenia żył, spowodowane przede wszystkim siedzącym trybem pracy. Bielizna kompresyjna  pozwala na uniknięcie rozwoju choroby, a także sprawia, że odczuwamy bardzo duży komfort, nasze ciało jest ściągnięte, a krew zaczyna przepływać ku górze, czyli w stronę naszego serca. Podczas niewydolności żylnej, przede wszystkim zaleca się noszenie bielizny kompresyjnej, każde zaniechanie tego może doprowadzić do powstania naprawdę groźnego schorzenia, jakim jest zapalenie żył.


Chcąc zacząć uprawiać sport, warto zaopatrzyć się w bieliznę kompresyjną. To samo tyczy się także osób, które wiedzą, że rozpoczną siedzący tryb pracy, a może właśnie taki wykonują. Wtedy należy jak najszybciej zaopatrzyć się w tego typu bieliznę, aby uniknąć w przyszłości chorób żył, w tym bardzo groźnego zapalenia żył. Jeżeli zależy nam na wysoko jakościowym produkcie, możemy zajrzeć na stronę: https://kompresyjni.pl/pl/, tam znajdziemy z pewnością coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni!

Dodaj komentarz